вівторок, 27 грудня 2016 р.

9 СПОСОБІВ ШВИДКО ЗАПАМ'ЯТАТИ АНГЛІЙСЬКІ СЛОВА 

1. Не намагайся вивчати поодинокі слова 

Це нудний процес і все швидко вилітає з голови. Саме тому вчити слова в алфавітному порядку – не результативно. Створюй групи слів на одну тему. Наприклад, illnesses and injuries (хвороби і травми): 

Ache (біль); 
Allergy (алергія); 
Bandage (пов’язка); 
Choke (вдавитися); 
Pressure (тиск); 
Rash (висип); 
Stomach (шлунок). 

2. Вчи слова в контексті, щоб пізніше можна було використовувати їх в реченні не замислюючись 

Наприклад, різні форми слова «approach» (зближатися, наближення): 

Attention, Passengers!
The next train to Ashmont is now approaching! (Увага, пасажири! Наступний потяг до Ешмонту наближається!) 
I think we should approach the problem with caution.
(Я думаю, нам варто підійти до вирішення проблеми з обережністю). 
Don’t approach that house. (Не наближайся до цього будинку). 

3. Вчи слова, які часто вживаються разом 

Наприклад: 

tigers and airplanes (тигри й літаки) roar (ричать / ревуть), але не shout (кричать) або scream (верещать); 
glass crash (скло розбивається) на підлогу; 
…leaves rustle (листя шелестять), коли в’є вітер; 
doors slam (двері грюкають), коли хтось їх зачиняє з силою, а в фільмі жахів вони завжди creak (скриплять). 

4. Створюй асоціації 

Пов’яжи слово з важливим поняттям чи спогадом – працює. Наприклад, ти цікавишся біографією Джорджа Буша, а він має bushy eyebrows – густі брови, чи твої 20 cats (котів) часто purr (мурчать). 

5. Постійно повторюй матеріал 

Якщо в тебе є щоденник – кожного дня пиши в ньому нове слово. Розвісь по кімнаті / квартирі (на холодильнику, біля раковини, на дверцях шафи, біля монітору – там, де ти найчастіше буваєш) стікери з перекладом і реченням-прикладом. Носи з собою зошит, в який будеш записувати цікаві слова, перечитуй його й час від часу записуй речення, вживаючи нову лексику. 

6. Використовуй слова кожного дня 

Записуй їх, проговорюй подумки, складай з ними речення. Заведи блог або щоденник, в якому будеш публікувати маленькі тексти з новою лексикою. Головне – стабільність. 

7. Групуючи слова за тематикою, зображай їх графічно – за допомогою схем 

8. Називай все, що знаходиться навкруги тебе 

Сядь у своїй кімнаті й згадай назви всіх речей, які там є. Якщо не знаєш якихось слів – запиши їх українською мовою, а пізніше переклади й вивчи. Йди в бібліотеку, парк, кав’ярню, на вокзал і роби всюди те саме. 

9. Пасивне вивчення слів 

Звичайно, фільми варто дивитися англійською, так само, як і читати книги, слухати музику чи радіо. Це створює ефект англомовного середовища й допомагає не забувати вивчене.

вівторок, 18 жовтня 2016 р.

ПИТАННЯ ДНЯ: СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОТРІБНО,

ЩОБ ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ З НУЛЯ?


Якщо ви вже намагалися вивчати іноземну мову (або ж хоча би читали наш покроковий гайд для початківців), то знаєте, що рівень володіння мовою оцінюється за допомогою спеціальних систем. Рівні А1-А2 – базовий (Basic Speaker), B1-B2 – cамостійний (Іndependent Speaker), C1-C2 – досвідчений (Proficient Speaker, зазвичай, Native Speaker).
Експерти кажуть, щоб порозумітися з англомовним середовищем у повсякденному житті, достатньо мати словниковий запас розміром 1500-2000 слів. Цікаво, що близько 90% англійських текстів використовують не більше 1000 різних слів.
Отже, для того, аби вільно жити в англомовній країні і могти впевнено вести розмову, варто оволодіти англійською хоча би до рівня В1. Експерти британських мовних шкіл вважають, що його можна досягти за 360 годин занять. Тобто по 120 годин на кожен із трьох рівнів (А1, А2, В1). Як розподілити ці години, звісно ж, вирішувати вам. Теоретично, можете вкластись у три місяці, якщо будете приділяти вивченню мови по чотири години на день. Якщо ж такий графік видається вам надто навантаженим, зменшіть час занять, але, відповідно, термін навчання подовжиться. Головна порада – нехай заняття будуть регулярними. Саме це, а не їхня тривалість, забезпечить ефективне навчання.
Однак сильна мотивація допомагає людині оволодіти мовою ще швидше. Фахівці кажуть, що важливим фактором також є володіння іншими мовами. Будь-яку наступну мову вчити легше і швидше, якщо ви вже знаєте дві-три. Като Ломб – професійна перекладачка з Угорщини, яка опанувала понад 16 мов, більшість із яких самостійно, до речі, називає ключ до швидкого вивчення мови – обов’язкові заняття щодня. Навіть, якщо немає по чотири години часу вдень, приділяйте англійській хоча би 10 хвилин кожного дня.

Irregular Verb Wheel Game